Bez vitrín se žádné město neobejde

 

Vitríny jsou jeden z klasických prvků městského mobiliáře. Do této kategorie patří spolu s lavičkami, odpadkovými koši a dalšími funkčními doplňky, které město doplňují a zpříjemňují pobyt v něm. V tomto článku si přiblížíme důležitost tradičních vitrín a řekneme si, proč by v žádném městě neměly chybět.

Možná se divíte, proč se o vitrínách píše zrovna na tomto webu. Naprostá většina moderních vitrín se totiž vyrábí z hliníku. Ano, hliník to nejsou pouze pergoly a alobaly, ale také praktické nástroje k vystavení různých informací. A proč zrovna hliník? Z několika důvodů. Důležitá vlastnost hliníku je jeho odolnost. A odolnost je něco, co je u vitrín, které jsou neustále venku, prostě potřeba. Počasí není vždycky příjemné, a vitríny se často musí potýkat s deštěm, větrem, mrazy i horkem. A to vše hliník ustojí na jedničku. K oblíbenosti tohoto kovu přispívá také jeho cena, která je velmi příznivá. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na široké možnosti modifikace. Rám hliníkové vitríny si můžete barevně přizpůsobit podle vašich představ a potřeb. Nejste limitovaní klasickou kovovou šedí nebo černou barvou. S vitrínami z hliníku můžete vytvářet zajímavé barevné kombinace a zaujmout jimi mnohem více lidí. A s rámem modifikace nekončí, naopak teprve začíná. Vitrínu můžete doplnit vlastním logem nebo nápisem (zde se většinou využívá znak nebo název města, záleží na využití), můžete si vybrat osvětlení a další vychytávky.

Vitríny často nahrazují i klasické plakátovací plochy. Oproti nim mají tu výhodu, že díky zasklení na vystavené tiskoviny neprší a zbytečně se tak nepoškozují. To z nich dělá ideální volbu do vesnic i měst. Ve větších městech začínají místo hliníkových vitrín zabírat city light vitríny, které mají oproti těm klasickým mnohem větší výstavní plochu. Jsou také dražší a jejich využití si mohou často dovolit pouze větší značky. Města se tak nemusí bát, že by o svou hliníkovou klasiku musela v nejbližší době přijít.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.