Hliníková pergola Placeo vypadá luxusně

hliníková pergola Placeo

Články o tom, jak jsou pergoly dobré a vhodné pro letní vyžití na zahradě jsou na každém rohu. Marně mi ale schází porovnání několika druhů pergol, popřípadě různých materiálů pro výrobu zahradní pergoly nebo přístřešku. Rozhodl jsem se tedy projít internet, nasbírat informace a udělat z nich jeden přehledný článek, tady je!

Pergolu si nikterak detailně nemusíme představovat, nicméně se jedná o exteriérový prvek, který je u každého druhého rodinného domu se zahradou. S rozhodnutím o realizaci pergoly se stává zahrada útulná a mnohem více obyvatelná než předtím. V čem tkví její oblíbenost? V pergole můžete dělat cokoliv a za každého počasí, samozřejmě, pokud to teplota dovolí. Grilování, relaxování, popřípadě "vířivkování" není problémem a vy nemusíte opustit pohodlí svého domova.

Jaký materiál vybrat?

Nyní se dostáváme k jádru celého článku, tedy materiálu, ze kterého pergolu vyrobit. Na výběr máme víceméně dřevo, ocel nebo moderní hliník. Který je lepší?

Dřevěná pergola

Prvně se budu věnovat dřevu, jako přírodnímu materiálu, který je pro stavbu pergol typický. Dřevo není vůbec krokem vedle, protože má výborné vlastnosti a zároveň působí útulně. V otázce peněz si dřevo vede také dobře, pokud ovšem nezvolíme nějaký exotický druh. Obrovskou nevýhodou je bohužel údržba, tedy pravidelná péče o dřevo. Pokud dřevo neošetříme kvalitním nátěrem, můžeme počítat s plísní, vlhkostí nebo věčným praskáním laku.

Samozřejmě, že dřevo lze ošetřit natolik, abychom měli pár let "klid", ale stejně nás to čeká, přetírání. Tyto lazury a laky jsou velmi drahé, což celou stavbu dřevěné pergoly prodraží. Zkrátka dřevo není věčné a bezúdržbové, pokud na něj nemáte čas, nepořizujte si ho.

Hliníková pergola

Úplně jiná třída je hliník, který působí moderně a snoubí se v něm jeho úžasná vlastnost, bezúdržbovost! Zcela jistě si musíme uvědomit, že hliníková pergola se nehodí ke každému domu, asi těžko si umím takovou pergolu představit k roubence nebo chatě. Musíme také počítat s vyšší pořizovací cenou, která je úměrná komfortu, který nás bude těšit pokaždé, když půjdeme kolem regálu s lazurou na dřevo.

Hliníkové pergoly potřebují také svou péči, ale jen jednou, a to při výrobě. Jelikož jsou vyrobeny z kvalitních profilů, lakují se neméně kvalitními práškovými barvami, což zaručuje onu výbornou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Pokud máte rádi moderní technologie stejně jako já, oceníte možnost dálkového ovládání vašeho zastřešení. Samozřejmě to neumí každá pergola, pouze hliníková pergola Placeo. Ta, díky speciální konstrukci a lamelovému zastřešovacímu systému umožňuje nastavení natočení lamel, kterými regulujete průvan nebo osvětlení prostoru pod pergolou.

hliníková pergola Placeo

 

Výhody hliníkové pergoly

  1. Není nutná údržba.
  2. Nehořlavost hliníkové pergoly.
  3. Možnost otáčivého systému lamel Placeo.
  4. Moderní prvky a ovládání na dálku.
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.