Jak navrátit nerezu svůj původní lesk?

Výsledek obrázku pro nerezové povrchy

Nerezové povrchy mají mnoho výhod, jsou univerzální, odolné a používají se jako povrchový materiál pro nepřeberné množství elektroniky i kuchyňského nádobí. V domácnostech se často nachází aspoň nějaký nerezový povrch a proto je známé, jak často je třeba je leštit, aby nevypadaly zašpiněně. Jaké jsou efektivní metody pro čištění nerezových povrchů?

Pokud se rozhodnete vyzkoušet přírodní metody leštění nerezových povrchů, zamyslete se nad tím, jestli neriskujete něčí zdraví - přijde do kontaktu s čistícími prostředky někdo alergický? Nemáte domácího mazlíčka, který rád strká čumák, kam nemá? Nejdříve si vyhraďte čas, abyste mohli hlídat postup čištění. Během čištění budete používat ocet, jedlou sodu, nebo kyselinu citronovou. Je vhodné také větrat prostor, ve kterém budete čistit.

 

Čistící proces

Používejte jemný čistící hadřík, nejlépe z mikrovlákna, který nemůže poškrábat povrch nerezu. Na odstranění skvrn od mastnoty a vodního kamene by tyto přírodní metody měly vystačit. 

Na čištění vnitřních nerezových povrchů je vhodná metoda s kyselinou citronovou a vroucí vodou. Jednoduše dejte asi jednu polévkovou lžíci do nerezové nádoby a pomalu zalijte vroucí vodou. Nechte asi 10 minut působit a několikrát vypláchněte.

Na povrchové leštění nerezu můžete vyzkoušet posypat povrch malým množstvím jedlé sody a postříkat jí octem ve sprejové lahvi. Chemická reakce uvolní vodní kámen a mastnotu. Po krátkém působení hadříkem velmi jemně setřete zbytky po směru nerezového vlákna a opláchněte vodou.

V neposlední řadě můžete vyzkoušet pro lesklý efekt vetřít hadříkem z mikrovlákna malé množství minerálního, nebo potravinového oleje, také ve směru nerezového vlákna.

 

Když vše selže...

Pokud se necítíte na zkoušení, co zabere na zákeřné skvrny a zakalený nerez, nechejte tuto otravnou aktivitu na odbornících. Leštění nerezových povrchů není jen pro velké přístroje, nebo pro továrny, i nádobí a domácí spotřebiče Vám specialista přijde perfektně vyčistit a zajistí, aby vyleštění nerezových povrchů vydrželo pokud možno co nejdéle.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.