Techman robot: Pomocník v mnoha výrobních firmách

techman robot

Techman kombinuje dvě slova „technologie“ a „člověk“. Vize spočívá v použití technologie k obohacení lidského života, což znamená definici kolaborativního robota - lidí pracujících v rámci spolupráce člověk-stroj na výrobní lince mimo chaotické, nebezpečné a stresující pracovní prostředí a výrazně zvyšující efektivitu výroby. 

Roboty společnosti Techman pro spolupráci jsou prvními roboty na trhu s integrovanou vizí. Jak hardware, tak software zahrnují systémy i různé standardní funkce robotického vidění. Umí například porovnání vzorů, lokalizaci objektů, čtení čárových kódů a rozpoznávání barev. Díky uživatelsky přívětivému uživatelskému rozhraní je tento Techman robot přístupný pro každého.

Kromě integrovaných funkcí vidění se robot vyznačuje zvláště vysokou mírou přesnosti. Techman robot má přesnost 0,5 mm, díky čemuž jsou vhodné pro nejcitlivější úkoly. Díky úplnému propojení produktové řady robotů s certifikovanými nástroji TM Plug & Play může Techman robot uspokojit různé požadavky na užitečné zatížení různých průmyslových odvětví a různé aplikace průmyslu, aby vytvořily plán řešení inteligentní továrny na koexistenci člověk-stroj. 

Techman robot a jeho využití

Techman robot lze použít v celé řadě situací. Je inteligentní, jednoduchý a bezpečný, jeho otočné klouby umožňují složité přesné pohyby a vestavěný systém vidění znamená, že může být použit pro vizuální výběr a umístění aplikací. A co je nejlepší, je jednoduché ho programovat a jeho uživatelské rozhraní lze ovládat pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. 

Průmyslové roboty se používají k nahrazení lidí při práci v náročných a nebezpečných polohách. Nejčastěji vykonávají rizikové úkoly (např. lisování nebo práci v chemicky agresivním prostředí), monotónní (např. manipulace s výrobní linkou) nebo vyžadující vysokou fyzickou sílu (např. vykládku, nakládku) nebo výjimečnou přesnost (např. pokročilé zpracování materiálu).

Na druhé straně je cílem používání robotů zvýšení úrovně výroby a zvýšení produktivity a snížení výrobních nákladů. Průmyslové roboty nacházejí uplatnění zejména v elektromechanickém průmyslu, ale také v těžbě, zemědělství, dopravě, stavebnictví, komunikacích, chemickém průmyslu, lesnictví, medicíně, pohostinství i ve vesmíru. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.