Jak se provádí laserové čištění rzi?

laserové čištění rzi

V dnešní době je stále více módní přinášet nový život různým starým povrchům. Ať už chceme obnovit staré auto nebo zábradlí, obvykle hledáme nejúčinnější technologie. Mnoho řešení, která jsou v současnosti na trhu k dispozici, však nesplňuje naše očekávání. Nejoblíbenější metoda, tj. pískování, je velmi pracná, v mnoha případech nelze použít a může poškodit starý citlivý materiál. Při použití této metody může být mnoho vyčištěných povrchů poškozeno částicemi písku. Proto se dnes stále častěji používá laserové čištění rzi. Použitím ablativního laserového čištění se nejen zbavíte starých nátěrů nebo barev, ale materiál po vyčištění bude připraven na nové nátěry, rovněž se takto zbavíte rzi.

Silné rezivění obvykle narušuje strukturální integritu materiálu. Proces vytváření rzi, jakmile začne, se nikdy nezastaví. Ke stimulaci tvorby rzi nepotřebujete více než trochu vody, kyslíku a kovového povrchu, nebylo dosud vyvinuto nic, co by zastavilo tento proces. Mnoho materiálů je citlivých, což je zvláště důležité, pokud vyžadují pravidelné odstraňování rzi a různé zbytky. Proto je nikdo nechce podrobit procesu, který by mohl deformovat nebo dokonce způsobit díry v povrchu. V tomto případě se stává alternativa laserové čištění rzi obzvláště atraktivní.

Laserové čištění rzi nevyžaduje žádné jiné materiály než samotný čisticí prvek. Laser je soběstačný, což znamená, že nevyžaduje použití jiných faktorů, které dopadly na povrch. Také nevyžaduje použití žádné chemikálie ani vodu. Výsledkem je bezpečnější a efektivnější proces.

Laserové čištění rzi

Laserové čištění probíhá na principu využití krátkých laserových impulsů, které mají velký výkon. Rez se z kovového povrchu pod tlakem laserového paprsku doslova odpaří. Část rzi zůstává ve filtračním systému. Podle míry znečištění je možné proces opakovat. Výhodou je, že materiál není nijak namáhán a poškozován.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.