Abrazivní materiál pro pískovací zařízení

 abrazivo na pískování

Abrazivní materiály neboli abraziva jsou směsi nezbytné pro pískování. Pro úplnost, pískování je proces zbavení nečistot nebo starého nátěru pomocí proudu vrhaného na předmět pod vysokým tlakem. Pískování se používá téměř pro cokoliv je však nutné vybrat a koupit správný druh!

Nyní zpět k samotnému abrazivu a jeho výběru. Aby plnilo svou funkci, například odstraňovalo starý nátěr, musí být výjimečně tvrdé, a právě to je problém. Existují tvrdší a méně tvrdé, každé je vhodné pro určitý druh pískování. Na výběru abraziva na pískování záleží, existuje totiž hned několik typů. Čím se liší? Například hrubostí nebo právě tvrdostí. Pro určení vhodného abraziva je nutné znát materiál, který budeme pískovat.

Druhy abraziva

Nejpoužívanějším abrazivem byl původně písek, právě proto získalo tryskání jiný název pískování. Dnes se písek používá jen zřídka a byl nahrazen jinými materiály, například:

  • korundem,
  • balotinou,
  • zirblastem,
  • ocelová drtí.

Pokud máte vybrán správný materiál, je potřeba jej objednat. Otázka zní, kolik toho chci? Samozřejmě nemůžete koupit pár kilogramů, nejčastěji je potřeba objednat 25kg sáček, který chrání abrazivo před vzdušnou vlhkostí. Pokud toho potřebujete víc, objednejte si 1 tunu v kartonu nebo "big bagu".

 abrazivo na pískování

Rekuperace abraziva

Aby se ušetřil abrazivní materiál, používá se rekuperační jednotka, která zajišťuje neustálý koloběh materiálu, tedy odsávání, čištění a opětovné tryskání.

Výběr a koupě je poněkud problém, proto se vždy hodí někdo, kdo nám pomůže, například při prvotním nákupu. Nejlepší společnosti jsou ty, které dokáží dodat, jak pískovací stroj, tak všechno příslušenství. Jednou takovou společností je SPOLMONT, který se specializuje na výrobu tryskacích kabin na klíč, včetně veškerého příslušenství. Je samozřejmostí, že dokáže svým i cizím zákazníkům nabídnout rozmanitý sortiment abrazivního materiálu do pískovaček. Tato společnost není jen distributorem, podílí se také na vývoji nových typů abraziv, které nejprve testuje na svém centru, tudíž nemusíte mít strach o svůj drahý stroj.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.